Gmail Reklamları - Adres Gezgini

GMAIL REKLAMLARI

GSP nedir?

Gmail Sponsored Promotions (GSP) olarak bilinen Gmail reklamları, Gmail kullanıcılarını özel reklam formatları ile hedeflemenize olanak sağlayan yeni reklam çözümüdür.

Gmail Reklamları Nerede Görüntülenir?

Gmail reklamları, hedeflenen kullanıcıların Gmail hesabında "Tanıtımlar" sekmesinde en üstte renklendirilmiş mesaj olarak ve e-posta okuma sayfasında sağ panelde ya da sağ üstte köşede görülür. Tıklandıktan sonra ise mesaj olarak okuma panelinde gösterilir.

REKLAM FORMATLARI NELERDİR?

Gmail reklamları bir tanıtım mesajı içerir ve bu mesaj tıklandıktan sonra 650x650 boyutunda bir HTML görseli ile asıl mesaj verilir. Gmail üzerinden yürütülen reklam kampanyalarında 3 reklam formatı kullanılabilir:

1) Görsel

2) Video

3) Başvuru Formu .

HEDEFLEME SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Gmail reklamlarında bulunan hedefleme seçenekleri şu şekilde sıralanmaktadır: 

i) Alan adları 
ii) Anahtar Kelimeler
iii) İlgi Alanları 
iv) Ürün Kategorileri 
v) Email Listeleri

GMAİL REKLAMLARI NASIL ÜCRETLENDİRİLİR?

Gmail reklamları ziyaretçi başına maliyet olarak ücretlendirilir. Sadece reklama tıklandığında ve büyük mesaj görüntülendiğinde her bir kullanıcı için sadece bir defa ücretlendirilir. Açıldıktan sonraki gösterim, tıklama ve reklamı iletme hareketleri herhangi bir maliyet oluşturmaz. Bir kullanıcı reklamı açana ya da silene edene kadar 30 gün içerisinde en fazla 10 defa hedeflenir.

MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ

Siz de onların arasında yer almak istemez misiniz? Tek
yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.