INFLUENCER MARKETING NEDİR?

Sosyal medya platformları alışveriş yapmak, hizmet satın almak amacıyla oldukça yoğun kullanılır. Kitleleri etkileme gücüne sahip, takipçileri tarafından bilirkişi ve otorite olarak seçilen kişilerin, hitap ettiği kitlenin satın alma davranışlarını etkileme üzerine yoğunlaşan pazarlama stratejisine Influencer Marketing adı verilmektedir.

Influencer, kelime anlamıyla etkileyen kişi anlamına gelir. Yaygın olarak sosyal medya fenomeni olarak da bilinirler. Mega Influencer, Makro Influencer, Mikro Influencer olarak üçe ayrılır. Influencer Marketing için en etkili olan kesim ise Makro Influencerlardır.

Influencer Marketing ile pazarın tamamına değil, influencerlar aracılığıyla hizmetinizle ilgilenebilecek olan kişilere yönelik pazarlama aktiviteleri yapılır. Influencer topluluğu marka ve firmaya dair farkındalığını arttırır, Influencerlar marka ve firmanın savunucuları haline dönüştürebilir.

İnfluencer Marketing

INFLUENCER MARKETING AVANTAJLARI NELERDİR?

INFLUENCER MARKETING AVANTAJLARI NELERDİR?
  • Influencerların takipçileriyle olan ilişkisi sayesinde tüketici güveni hızlı ve sağlam bir şekilde oluşur.
  • Influencerların kişisel deneyimleri ve önerilerini aktarmalarıyla tüketicilerin markaya olan bağlılıkları sağlamlaşır.
  • Ağızdan ağıza pazarlama ile marka bilinirliği ve satış oranları aynı hızda artar.
  • Markalar sıkıcı çizgilerden çıkarak daha ulaşılabilir bir hale gelir.
  • Markalar daha küçük bütçelerle ses getiren çalışmalar yapabilir.
İnfluencer Marketing 2

ADRESGEZGİNİ İLE INFLUENCER MARKETING HİZMETİ

Influencer Marketing çalışması planlama, strateji belirleme ve Influencer havuzundan uygun adayların seçilmesi gibi süreçlerden geçilen ve zaman alan bir pazarlama türüdür. Veri Analiz Uzmanlarımız tarafından ürününüz/hizmetiniz, sosyal medya hesaplarınız, web siteniz, hedef kitleleriniz detaylı bir şekilde analizlerini gerçekleştirilir. Influencer Marketing Projesi süresince iyileştirilmesi gereken noktaları vurgular, bir eylem planı hazırlarız.
AdresGezgini sektördeki tecrübesi ile marka ve hizmetinizi anlar, size ve reklam bütçenize uygun doğru Influencer havuzunu oluşturarak, sizi en etkili Influencer kitlesi ile buluşturur.

Eğer ürününüz/hizmetiniz için bu etkili pazarlama kanalını kullanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken başvuru formunu doldurmak.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag