Başarı Hikayeleri

Dizayn Grup

Dizayn Grup Başarı Hikayesi

Dizayn Grup; ısıtma, sıhhi tesisat ve su taşıma sektöründe proje geliştirmek ve uygulamak amacıyla 1987 yılında Makine Mühendisi İbrahim Mirmahmutoğulları tarafından kurulmuştur. Plastik boru kullanımının yaygınlaştırılması adına eğitim ve tanıtım faaliyetleri düzenleyen firma, kısa sürede sektörünün öncü isimlerinden biri haline gelmiştir. Hali hazırda 80'den fazla ülkeye ihracat yapan Dizayn Grup, WQC (İngiltere), DVGW (Almanya), Hygiene Institute (Almanya), CMA (Çin), GOST (Rusya), IMA (Almanya), ZIK (Hırvatistan), GOST (Ukrayna) gibi uluslar arası bağımsız kuruluşlardan aldığı sertifikalarla ve Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüllendirilmiştir. Isıtma, sıhhi tesisat, atıksu, altyapı ve tarımsal sulama alanlarında ürünler geliştiren ve bu ürünlerini 80'den fazla ülkeye ihraç eden Dizayn Grup, 2009 yılından bu yana AdresGezgini ile Google Ads reklamcılığını kullanmaktadır.

İş Yaklaşımı

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren Dizayn Grup, reklam verme konusunda farklı stratejiler geliştirmektedir. Yurtdışında ağırlıklı olarak sektör profesyonellerine hedeflemeyi amaç haline getiren firma, dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen ihtisas fuarlarına katılmaktadır. Yabancı menşeili sektörel dergilere ilanlar veren ve haberler yayınlayan Dizayn Grup, aynı zamanda billboard ve radyo reklamlarına da ağırlık vermekte, tanıtımını çeşitli reklam kanalları ile gerçekleştirmektedir. Türkiye genelinde aynı profesyonel alıcının yanı sıra ısıtma, sıhhi tesisat ve su taşıma kullanıcılarını da bilinçlendirmeyi görev edinen firma, masaüstü reklam kanallarından yararlanmaktadır. Yurtiçinde düzenlenen sektörel fuar organizasyonlarına katılmakta, aynı zamanda marka bilinirliliğini arttırmak için dergi, gazete ve tv reklamlarını kullanmaktadır.

Kurumsal web sitelerini sürekli olarak güncel tutan Dizayn Grup, 2009 yılında kurumsal anlamda bir yenilenmeye giderek web sitelerini yeniledi. Dizayn Grup, marka bilincini arttırmak ve kurumsal web sitelerini internet reklamcılığına uygun hale getirmek amacı ile web sitelerinin tasarım ve teknik altyapısını güçlendirme amacındaydı. 80'den fazla ülkeye ihracat yapan firma; Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde hizmet veren bir web sitesi oluşturdu. Bu çalışmada sitenin trafiğini arttırmak ve kurumsal anlamda verilen hizmete uygun bir web sitesi yaratmak esas hedefti. Yenilenen ve güçlenen web siteleri ile marka bilinirliliğini ve görünürlülüğünü ölçmek amacı ile Google Ads sponsor bağlantı reklamlarını kullanmaya karar veren Dizayn Grup, Ekim 2009'da bir SEM ajansı olan AdresGezgini ile tanıştı. Dizayn Grup Google Ads reklamlarında kullanılmak üzere, yurtdışına yönelik reklam metinleri hazırlayan AdresGezgini; tüm boru çeşitleri için de anahtar kelimeler belirledi.

Boru üreticisi ve ihracatçısı arayan internet kullanıcılarının hedeflendiği reklam çalışması ile Dizayn Grup, dünyanın çeşitli ülkelerinden web sitelerini ziyaret edenlerin istatistiklerini, hangi anahtar kelimelerin kaç tıklama alabildiğini kendilerine sunulan yönetim panelinden kolayca gözlemleyebilmiştir. Dizayn Grup İnternet Pazarlama Yetkilisi Canan Tekdemirkoparan, AdresGezgini ile Google Ads sponsor bağlantı reklamlarının faydasını şu şekilde belirtmektedir: "Biz Dizayn Grup olarak plastik boru sektöründe hizmet veren ve 80'in üzerinde ülkeye ihracat yapan bir firmayız. Özellikle bu tür ürünlerde ithalat yapmak isteyen firmalar kendi pazarları dışında üretim yapan firmaları araştırarak fiyat ve kalite karşılaştırmaları yaparlar.

Bir SEM ajansı olan AdresGezgini ile tanıştıktan ve Google Ads reklamlarını yayınlamaya başladıktan sonra profesyonel alıcılara yönelik kampanyalar düzenledik. Bu sayede çeşitli ülkelerden web sitemize gelen ziyaretçi sayısında yaşanan artışı kolaylıkla gözlemleyebildik. Ayrıca yine bu dönemde bizden teklif almak isteyen firmaların sayısında artış yaşandı ve bu durum satışlarımıza da yansıdı."

Sonuç

Business to Business (B2B) yani firmadan firmaya e-ticaret yöntemi ile çalışan ve internet teknolojilerini yakından takip eden Dizayn Grup, Google Ads reklam çalışmaları süresince web sitelerinin tıklanma oranında bir artış gözlemlemiştir. 2009 yılı Ekim ayından bu yana AdresGezgini ile Google Ads reklamları yayınlayan firma, marka bilinirliliğini arttırma konusunda Google Ads sponsor bağlantı reklamlarından kazanç sağlamıştır. Dizayn Grup İnternet Pazarlama Yetkilisi Canan Tekdemirkoparan'a göre Google Ads reklamları sayesinde elde ettikleri bilgi birikimi ve marka tanınırlılığı, masaüstü reklamcılık çalışmaları ve katıldıkları fuarlar ile birleştiğinde firmalarını daha iyi bir seviye taşınmıştır. Uzun vade de AdresGezgini ile Google Ads reklamlarına devam etmeyi düşünmektedirler.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag