Kitaplık

Geri DönKalite Puanı Rehberi

Kalite Puanı Rehberi Google Ads

İyi bir reklam deneyimi, arama yapan kullanıcılar ve reklam verenler için olduğu kadar Google için de iyidir. Ads bu fikir üzerine kurulmuştur ve bu iyi deneyimi yaşatmanın en temel yollarından biri reklamlarınızın kalitesinin ölçülüyor olmasıdır.

Kalite ölçümü Google.com arama sonuç sayfasında reklamların daha yüksek konumda yer almasını sağlar, böylece arayıcılar arama yaptıkları terimlerle ilgili alakalı reklamlar görürler ve reklamlar da uygun kullanıcılar tarafından tıklanır. Memnun kullanıcılar yaratmanın yanında kalitesi yüksek rakamlar, reklam verenlere tıklama başı daha düşük maliyet ve daha fazla reklam uzantısı bilgisiyle yayınlanma hakkı gibi faydalar sağlar.

Bütün bunlar, reklam kalitesini reklam verenler açısından önemli kılar. Fakat Ads hesaplarında yayınlanan Kalite Puanı göstergesi hakkında birçok yanlış anlaşılma bulunmaktadır. Bütün bu yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak adına reklam verenlere Kalite Puanı metriklerini nasıl düşünmeleri ve değerlendirmeleri gerektiğini açıklamak istedik.

Başvurunuzu yaptıktan sonra kitapçığınız e-posta adresinize otomatik olarak gönderilecektir.

Formu Doldurun, Kitapçığınızı Gönderelim!

opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag